Знайомство з фракталами
Інший відомий фрактал - це трикутник Серпінського.
Трикутник Серпінського є -автомодельним фрактал. Він складається з рівностороннього трикутника, з меншими рівносторонніми трикутниками, рекурсивно видаленими з залишкової площі.
Зверніть увагу, як складається остаточна форма три однакових копій самого себе, і кожен з них складається з ще менших копій всього трикутника! Ви можете продовжувати масштабувати трикутник, і візерунки та форми завжди будуть повторюватися. Переконайтесь у цьому, працюючи з вправою та використовуючи інструмент ПОВЗУНОК.
Рослини, про які ми говорили на початку цього розділу, виглядають так само, як фрактали, але створити справжні фрактали в реальному житті явно неможливо. Якщо ми будемо повторювати один і той самий малюнок знову і знову, все менше і менше, ми зрештою потрапимо до клітин, молекул або атомів, які вже не можна поділити.
Однак, використовуючи математику, ми можемо подумати про властивості, які “мали б” реальні фрактали - і це дуже цікаво…
У природі існує багато форм, схожих на фрактали. Деякі рослини ми вже бачили на початку цього розділу. Інші чудові приклади - сніжинки та кристали льоду:




Щоб створити власну фрактальну сніжинку, нам знову потрібно знайти просту процедуру, яку можна застосовувати знову і знову.
Як і трикутник Сірпінського, почнемо з єдиного рівностороннього трикутника. Однак замість того, щоб видаляти менші трикутники на кожному кроці, ми додаємо менші трикутники по краю. Довжина сторін кожного трикутника дорівнює 1/3 довжини сторін трикутників на попередньому кроці.
Коментарі
Дописати коментар